Tığ İşi Şal Modelleri

Tığ İşi Şal Modelleri Kapak

Tığ işi örgüler, pek çok ev dekorasyon ve giyim eşyasının hazır olarak satıldığı günümüzde son derece kıymetli ve ilgi gören ürünlerdir. Usta ellerde örüldüğünde son derece estetik bir görünüm vadeden ve gün geçtikçe değeri artan tığ işi örgülerle yapılan şallar, gerek gündelik hayatta, gerekse gece kıyafetlerinin üzerinde çok ince bir zevkin ürünü olarak konumlanırlar.

Tığ işi şal modelleri neredeyse uçsuz bucaksız bir repertuardan oluşur. Daha önce denenmiş ve yayınlanmış örneklerin sayısı da hayli fazla olduğu gibi, mevcut örneklere yenilerinin eklenmesiyle, yahut tamamen yeni üretilmiş kişiye özel örneklerle çeşitlenen tığ işi şal modelleri, göz alıcı motifleri ve renkleriyle omuzları süslüyor.

Tig-isi-sal-Modelleri

Tığ işi şal modelleri pek çok kadının gardrobunda bulunur. Kış günlerinde kalın giyinmeyi sevmeyen, daha hafif kıyafetlerle ısınmak isteyen hanımların tercih ettiği kıyafetlerin başında şallar gelir. Üstelik hem pratik kullanımlı hem de şıktırlar. Hoşlananlar için ayrı bir keyif olan tığ işi örgü ile ortaya çıkacak olan ürünler hem el emeği göz nuru olacak, hem de kişinin kendi zevkine göre tasarladığı parçalar olarak sevilerek kullanılacaktır. Eğer örgü örmekten hoşlanmıyor, yahut örgü örmeyi bilmiyorsanız, bu işi profesyonel olarak yapan hanımlara sipariş vererek istediğiniz model ve renkteki şalınızı ördürebilirsiniz.

Tığ işi şal modelleri alabildiğine zengin çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Bilhassa kasnak işiyle yapılan modeller, ince bir işçilik sergiliyor. Gerekli olan kasnak temin edildikten sonra, tığ işi şal modelleri arasından bir motif seçilip kasnakta işlenebilir. Kasnak işinde de ince ip, kalın ip, birden fazla renkte ipler, tek renkler, düz renkler, karışık renkler ve daha pek çok değişik çeşitle şal modeli oluşturulabilir.

Tığ İşi Şal Modelleri Ve Yapılışları

Güzel bir şal edinmek için tığ işi şal modellerine baktığınızda kafanız karışabilir, kararsızlık içinde kalabilirsiniz; zira tığ işi şal modelleri o kadar zengin ve derin bir dünyadır ki, hangi modeli seçeceğinize karar vermek epey zorlar. Kafanızda belli bir model yoksa, tığ işi şal modelleri ile ilgili internet sayfalarına ve en güzel tığ işi şal modellerinin yayınlandığı dergilere göz atarak hoşunuza giden bir modeli uygulayabilirsiniz.

İğne oyası şal modelleri, delikli örgüden tığ işi şal modelleri, gelinlik üzerine alınacak şal modelleri, Derya Baykal üçgen şal modeli, fıstıklı motifle yapılan şal modelleri, ponponlu şal modelleri ve daha nicesi, tasarlayacağınız şallara örnek teşkil edebilir.

Tığ işi şal modelleri oluştururken temel mantık aynıdır. Zincir çekme işlemi detaylarda farklılaşmaya başlar ve zaten değişik motifleri oluşturan da bu farklılaşmalardır.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın