Şal Modelleri Ve Yapılışı

Şal Modelleri Ve Yapılışı Kapak

Özellikle kış ayları yaklaşırken hanımların büyük bir kısmını örgü telaşı sarar. İhtiyaç olmasının ötesinde, örgü örmenin insanı rahatlatan tarafı hesaba katıldığında, hem mutluluk veren bir uğraşı ile meşgul olmak, hem de zevkli ürünler ortaya çıkarmak oldukça keyif verici bir iş.

Kış aylarında sık kullanılan atkılar, bereler, yelek ve hırkaların yanı sıra şallar da son derece ilgi görüyor ve özellikle tığ ile örülen şal modelleri kışın hem omuzları hem de boynu süslüyor.

sal-Modelleri-Ve-Yapilisi-bir

Omuzda ve boyunda taşınabilen, hem ısıtan hem de kıyafeti ve genel görünümü tamamlayan şal modelleri ve yapılışını resimli ve videolu anlatımlardan izleyerek uygulamak ve son derece şık şallara sahip olmak mümkün.

Şal modelleri ve yapılışı daha evvel hiç şal örme işine kalkışmamış kişiler için bile, birbirinden açıklayıcı örneklerle mümkün görünüyor. İstediğiniz renk ve yapıda iplikleri seçerek, bu video ve konu anlatımları ile dilediğiniz motifteki şalı örebilirsiniz. Daha önce hiç şal örmemiş bir kişi için  girift ve detaylı motifler başlangıç aşamasında bir parça zor olabilir. Ancak ilk denemeler için kolay uygulanabilen ve karmaşıklığı az motifler seçilirse, el alışkanlığı kazandıkça daha zor modellerin üstesinden gelmek de mümkündür.

Kıyafetleriniz ile uyumlu renklerde ve değişik motiflerde şallar örerek kombinlerinizi zenginleştirebilirsiniz. Kış modası, yeni motifler ve trend renkleri yakalamak için ise güncellenen sayfaları ziyaret etmek ve yenilenen motifleri gözden geçirerek uygulamak,hem güne uygun hem de orijinal modeller ortaya çıkarmak için etkili bir yöntemdir.

Şal modelleri ve yapılışı için o kadar değişik ve çeşitli motif var ki karar verip seçmek hayli zor. İstiridye motifi, nohut örgü motifi, kare ve dikdörtgen formlar, Çanakkale burgusu, şelale modeli, ajurlu modeller, çocuk şalları, lizöz benzeri şallar, kelebek örgü modeli, yıldız şal modeli, püsküllü şallar, Pasifik kıyıları şal modelleri, ebruli iplerle örülen dökümlü ve salaş şallar, delikli yaprak örgü motifleri, istiridye modeli, yağmur damlaları yazlık modeller, sonbahar yaprakları şal modelleri, asimetrik modeller, güllü şal modeli, firkete örgü zikzak şal modeli, oklava örgü ve tığ dışında şişle de örülen şal modelleri ve yapılışı hayli zengin bir konu ve seçenek oldukça bol.

Şal modelleri ve yapılışı biraz merak, ilgi ve çabayla, satın almaya yahut siparişle ördürmeye gerek duymadan hayata geçirilebilir ve zevkli bir uğraş haline de getirilebilir.

 

 

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın