Örgü Şal Modelleri

Örgü Şal Modelleri Kapak

Eskiden ne kadar da modaydı ve hatta gereklilikti. Evlilik çağına gelmiş bir genç kızın çeyizinde mutlaka bir kaç adet örgü şalı olurdu. Genelde tığ işi yapılan örgü şal modelleri hemen herkesin ilgisini çekiyor. Elde örülüyor olması örgü şal modellerini daha da değerli kılıyor. Her yaştan kadına hitap eden ve hem ihtiyacı karşılayan hem de kıyafetleri tamamlayan örgü şal modelleri yetenekli ve deneyimli ellerde son derece profesyonel dokunuşlarla hayat buluyor ve beğeni topluyor.

Serin yaz akşamlarında ince örgülerle hazırlanmış olan modeller de, kış akşamlarının soğuğu için koruyucu olan daha kalın modeller de apayrı zevklerin ürünü ve hepsi de birbirinden şık modeller. Mevcut örgü şal modelleri baz alınarak, üzerine eklenecek değişik yorumlarla kişiye özel, farklı, tekil örnek şal modelleri de oluşturulabilir.

Örgü Şal Modelleri Ve Yapılışları

Kısa, uzun, püsküllü, püskülsüz, ponponlu, düz, sade, karmaşık, çiçekli, desenli, kendinden desenli, boncuklu, incili, pullu, payetli, akla hayale sığmayan dünya kadar alternatifin içinden birini seçip, somut hale getirmek, hem örgü aşamasında keyifli hem de ortaya çıkan sonuç yüz güldürücü oluyor.

Örgü Şal Modelleri ve YapılışıYaz kış her mevsim kullanılabilen örgü şal modelleri içinde merserize iplikle örülenler de serin yaz akşamları için son derece isabetli ve şık seçimler olabilir. İncecik ve serin tutan ipliklerle örülecek şalları yazın pareo olarak bile kullanabilirsiniz. Hatta örerken ilmeklere tutturulacak nazar boncukları, parlak pullar ve şıkır şıkır minik aksesuarlarla benzersiz şıklıklar vücuda getirilebilir.

Simli ipliklerle, örümcek denilen ilmek türüyle örülen şalları, abiye kıyafetlerin üzerine alabilir; hafif ışıltıları ile gece davetlerinde tüm gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Gevşek örgü stiliyle file motifi şeklinde örülen şal modeli de yazlık elbiselerle çok yakışan zarif ve ince bir görsellik sunuyor.

Nar tanesi motifi, firkete örgü motifi, godeli şal örgü stili, bolero tarzında şallar, Victoria örgü şal motifi, Bridgette şal, şeftali çekirdeği motifi, Granny triangle motifi, kafesli motifler ve sizin hayal gücünüzün tasarladığı ilmeklerle oluşturulmuş özel örgü şal modelleri sıradan kıyafetleri bile hareketlendirip enerji katacak kadar önemli parçalardır.

Örgü şal modelleri  içinde her zevke göre bir tasarım muhakkak vardır. Rengarenk ipliklerle ve birbiriyle şıklık yarışına giren envai çeşit motifle harika şallar örmek hiç de zor değil.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın